Yâsîn suresi

37 - Sâffât suresi (182)

Sâd suresi
  
6 (6-10) En yakın göğü süs ile yıldızlarla süsledik ve her hayırsız şeytandan koruduk. Onlar Mele-i a’lâ’yı dinleyemezler; her taraftan atılırlar. Bu onları uzaklaştırmak içindir. Onlar için sürekli bir azap vardır. Bir an için kulak hırsızlığı yapan olursa onun arkasına, delip geçen bir ateş takılır.
7 (6-10) En yakın göğü süs ile yıldızlarla süsledik ve her hayırsız şeytandan koruduk. Onlar Mele-i a’lâ’yı dinleyemezler; her taraftan atılırlar. Bu onları uzaklaştırmak içindir. Onlar için sürekli bir azap vardır. Bir an için kulak hırsızlığı yapan olursa onun arkasına, delip geçen bir ateş takılır.
8 (6-10) En yakın göğü süs ile yıldızlarla süsledik ve her hayırsız şeytandan koruduk. Onlar Mele-i a’lâ’yı dinleyemezler; her taraftan atılırlar. Bu onları uzaklaştırmak içindir. Onlar için sürekli bir azap vardır. Bir an için kulak hırsızlığı yapan olursa onun arkasına, delip geçen bir ateş takılır.
9 (6-10) En yakın göğü süs ile yıldızlarla süsledik ve her hayırsız şeytandan koruduk. Onlar Mele-i a’lâ’yı dinleyemezler; her taraftan atılırlar. Bu onları uzaklaştırmak içindir. Onlar için sürekli bir azap vardır. Bir an için kulak hırsızlığı yapan olursa onun arkasına, delip geçen bir ateş takılır.
10 (6-10) En yakın göğü süs ile yıldızlarla süsledik ve her hayırsız şeytandan koruduk. Onlar Mele-i a’lâ’yı dinleyemezler; her taraftan atılırlar. Bu onları uzaklaştırmak içindir. Onlar için sürekli bir azap vardır. Bir an için kulak hırsızlığı yapan olursa onun arkasına, delip geçen bir ateş takılır.
139 Yunus da elçilerden biridir.
140 Bir gün dolu bir gemiye kaçtı.
141 Diğer yolcularla kur’a çekti ve kaybetti.
142 Sonra onu bir balık yutuverdi, o kendini kınayıp duruyordu.
143 (143-144) Eğer tesbih etmeseydi yeniden dirileceklleri güne kadar balığın karnında eriyip gidecekti.
144 (143-144) Eğer tesbih etmeseydi yeniden dirileceklleri güne kadar balığın karnında eriyip gidecekti.
145 Tesbih edince onu boş bir yere attık; hasta bir haldeydi.
146 Yanı başında kabakgillerden bir bitki bitirdik.
147 Halbuki onu yüz binlere, daha da çok kimselere elçi göndermiştik.
148 Nihâyet onlar ona inandılar. Biz de onları bir süreye dek nimetlendirdik.

Yâsîn suresi

Sâd suresi